AVE CZ investovalo do moderních ekologických vozů

15. 4. 2016

V břeclavských ulicích bude čisto a klidněji: Tišší auta šetrnější k životnímu prostředí vyrazí už v nejbližších dnech do břeclavských ulic.

Novou flotilu ke svozu odpadů pořídila společnost AVE, která do jejich provozu investuje skoro 16 milionů korun. Moderní vozy pro svoz komunálního odpadu vybavené mimo jiné i palubními počítači a klimatizací budou zajíždět i do obcí Lanžhot a Hrušky.

„Všechna vozidla byla objednávána v létě a jejich výroba trvá 5-6 měsíců. Hodnota jednotlivých vozidel je v rozpětí od 2 do 4 milionů Kč,“ říká Silvie Mauričová, vedoucí provozu břeclavské provozovny AVE. Společnost vozy financuje z vlastních zdrojů.

Vozy, které Břeclavané v ulicích potkají, jsou vybaveny klimatizací, palubními počítači, asistentem jízdního režimu a navíc splňují přísnou normu EURO 6. „To znamená, že jsou daleko ekologičtější. S nadsázkou lze říci, že by se u jejich výfuku dalo jíst,“dodává Mauričová. Auta by měla být výrazně rychlejší, podstatně tišší a efektivnější, spolehlivá nová technika si vyžádá méně oprav. Díky tomu ubude zpožděných vývozů odpadu. Výměna zařízení také odstraní nepořádek na silnici, který občas provázel používání staré techniky při výsypu nádob.

Celkem by měla do provozu vstoupit 4 nová auta. Objednány byly 2 vozy pro svoz komunálního odpadu Mercedes-Benz Arocs, které vyniká svou spolehlivostí a dlouhou životností. Další typ – Mercedes-Benz Atego 1221-SKŘÍŇ – je určen ke svozu nebezpečného odpadu, mezi jeho výbavu patří vlastní váha a moderní hydraulické čelo pro snadnou manipulaci s materiálem, tedy nakládku a vykládku. Flotilu doplní Mercedes-Benz Arocs-LIFT, což je hákový nosič kontejneru, vybaven moderním systémem nástavby. Díky pohonu 6×4 zvládne nejen jízdu po silnici, ale i v těžším terénu.